Zvezda slavila u Pireju

Zvezda

Najznačajnija pobjeda Crvene zvezde ove sezone u Evroligi.

U meču 15. kola tim Duška Ivanovića pobijedio je Olimpijakos u gostima 90:86 i tako došao do osme pobjede.

Zvezda je odlično odigrala drugo poluvrijeme. U finišu treće četvrtine uspjeli su da dođu do vođstva 62:65 poenima Vildoze. Nastavili su u istom ritmu u u posljednoj četvrtini dolaze do dvocifrene prednosti 73:63.

Uspio je domaći tim da priđe na 79:75, a onda nova trojka Vildoze za 82:75. Opet se domaži tim vraća i dolaze do 86:84 i imaju napad na 15 sekundi do kraja. Pokušao je Kostas Slukas trojkom da donese pobjedu svom timu. Nije pogodio i to je nova pobjeda Zvezde do koje su je vodili Luka Vildoza sa 22, Filip Petrušev sa 14, Luka Mitrović sa 13 i Nemanja Nedović i Ognjen Dobrić sa po 12 poena. U domaćem timu Tarik Blek i Kostas Slukas po 14, Saša Vezenkov 13 poena.