Zvezda postigla 17 trojki i slavila u Baru

Pobjeda Zvezde u derbi meču 16. kola ABA lige.

Zvezda je pobijedila Mornar u Baru 78:86 (22:25,15:15,24:24,17:22) i došla do 11. pobjede, dok je Mornar doživio treći poraz. Gosti su vodili konstantno, a domaća ekipa je u dva navrata u trećoj četvrtini uspjela da izjednači. Igrala je Zvezda dobro u odbrani, a u napadu su sjajno šutirali za tri poena. Na kraju su imali 17 trojki iz 35 pokušaja. Veliki hendikep za ekipu Mornara je i povreda Džejkoba Pulena, koju je zaradio u trećoj četvrtini. U ovom periodu igre isključen je i trener Zvezde Dejan Radonjić kao i direktor Mornara Đorđije Pavićević zbog jednog verbalnog duela. Zbog tri tehničke greške klupi i Mihailo Pavićević je morao vani na 24 sekunde do kraja. Meč je inače kasnio 20 minuta pošto je prokišnjavala dvorana Topolica.

Na kraju najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Ognjen Dobrić sa 20 poena (6/8 za tri), 18 je dao Džordan Lojd, a Džoni Obrajant 14. U domaćem timu Ajzea Vajthed 19, Tejlor Smit 15, Derik Nidam 13, Keni Gejbrijel 11.