Zvezda poražena u Grčkoj: Igrač sa pasošem BiH nezaustavljiv za crveno-bijele

Olimpijakos

Olimpijakos je u meču devetog kola Evrolige pobijedio Crvenu zvezdu 88:83.

Zvezda je dobro odigrala prvo poluvrijeme, vodila većim dijelom. Najveća prednostu, koji su gosti imali bila je osam poena. Domaći tim je u finišu napravio seriju 9:0 i sa minimalnim vođstvo 45:44 otišao na poluvrijeme.

MERIDIAN KAZINO: Uhvati Aviator jesenji let, zaigraj za Sony PS5

U drugom poluvremenu odnosno u trećoj četvrtini bolja igra Olimpijakosa, koji prvi put dolazi do dvocifrene prednosti 57:47, a pred posljednju četvrtinu se još uvećala do 64:53.

U posljednjoj četvrtini domaći tim je uspio da sačuva prednost iz trećeg kvartala, a kada su na pet minuta prije kraja otišli na 78:63 činilo se da će to biti rutinska završnica. Ipak nije tako mislio Nemanja Nedović nakon čije dobre igre je Zvezda prišla na 80:75 na dvije ipo minute do kraja. Onda nisu gosti iskoristili dva napada i Olimpijakos je upisao petu pobjedu, dok je Crvena zvezda doživjela šesti poraz.

Nenad Čanak o rastanku sa Turk Telekomom: Mogli smo gospodskije da se rastanemo

U pobjedničkom timu najbolju partiju u karijeri je odigrao Alek Piters, koji ima osim američkog i pasoš BiH. Ubacio je 28 poena, Ajzea Kenan je dao 15, a Mustafa Fal 14. Na drugoj strani Nemanja Nedović 26, Miloš Teodosić 15 poena.