Zvezda – Partizan u finalu ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde i Partizana boriće se za šampionsku titulu ABA lige.

Zvezda je u majstorici polufinala pobijedila Cedevita Olimpiju 88:78 (24:13,18:24,25:17,21:24)

Domaći tim je u svom stilu, jakom odbranom počeo meč i u drugoj četvrtini su imali 19 poena prednosti. Gosti su uspjeli da se u finišu vrate i na poluvremenu su prišli na (42:57). Ipak u trećoj četvrtini nova serija crveno bijelih koji dolaze do rekordnih 20 poena razlike (67:47) na dva minuta do kraja i tu je sva priča bila završena. Ljubljančani su potom napravili seriju i došli na 69:61, ali nisu imali snage za nešto više.

U pobjedničkom timu Nikola Kalinić 15, Nikola Ivanović 11, Ognjen Kuzmić 10 poena i 10 skokova, a 10 poena ubacio je i Ognjen Dobrić. Na drugoj strani Jogi Ferel 25, Zoran Dragić 21 poen .

Finalna serija koja se igra na tri pobjede počinje u petak.