Zvezda bila blizu pobede, ali doživjela i deveti poraz

Kodi Miler Mekintajer

Crvena zvezda se iz Španije vraća sa dva poraza.

Oba slična. I od Valensije, pa na kraju od Baskonije 87:85.

Baskonija je bolje odigrala prvo poluvrijeme u kojem je konstantno vodila i nakon 20 minuta igre je bilo 52:43 za tim Duška Ivanovića.

Dragan Milosavljević rekordom karijere vodio Igokeu do pobjede u Novom Mestu

Uspjela je Zvezda u trećoj četvrtini da dođe do izjednačenja 62:62. Onda je Baskonija u četvrtoj četvrtini opet zaigrala bolje i otišli su na 10 poena prednosti 75:65. Uspjela je Zvezda nakon trojke Miloša Teodosića da priđe na 77:71. Onda je uzvratio domaći tim kojo poslije trojke Sedekerskisa dolazi opet do dvocifrene razlike 81:71.

Onda Zvezda u finišu uspijeva da smanji na 84:82. Na drugoj strani Marinković pogađa samo jedno bacanja, a Rokas Giedraitis na devet sekundo do kraja izjednačuje na 85:85. Onda je fauliran Sedekerskis na šest sekundi do kraja i donio svom timu vođstvo 87:85. Na drugoj strani opet je probao Giedraitis, nije pogodio i to je kraj.

U pobjedničkom timu Tadas Sedekerskis 18, Markus Hauard 17, Čima Moneke 15, Vanja Marinković devet poena. Na drugoj strani Rokas Giedraitis 24, Džoel Bolomboj 14, Miloš Teodosić 13 poena.