Željko Obradović: Košarka je kompleksan sport

Željko Obradović

Željko Obradović trener Partizana govorio poslije poraza njegovog tima u Pireju od Olimpijakosa u četvrtom kolu Evrolige.

Imali su crno bijeli vođstvo od 15 razlike u drugom poluvremenu, izborili su onda i produžetak, ali su pali u dodatnih pet minuta 98:94.

“Naravno da mislimo da smo imali priliku da pobijedimo. Želim čestitati Olimpijakosu, iako i ja smatram da smo propustili veliku priliku. U prvom poluvremenu su problem bile izgubljene lopte i ofanzivni skok rivala. Čak i u takvom odnosu snagu imali smo dobar rezultat, gubili smo samo šest razlike. Veoma sam srećan zbog reakcije svog tima u drugom poluvremenu.

Neke odluke koje smo donijeli su bile loše. Zbog toga smo na kraju i izgubili utakmicu. Ono što je važno jeste da smo završnicu meča igrali bez Smailagića i Kaminskog. To je na kraju bio najveći problem za nas“, rekao je Željko Obradović.

Faktori koji su uticali na poraz?

“Rekao sam vam, bilo je mnogo faktora koji su uticali. Ako vam dva centra ne igraju, to je problem. Ako pogledate statistiku igrali smo 18 minuta bez centra računajući produžetak. U svijetu košarke, 13 minuta je cijeli život. Dopuštali smo im lagane poene u prvom poluvremenu, gubili smo lopte, dopuštali ofanzivne skokove.

Brojke sve govore. Koliko su poena postigli u trećoj četvrtini? Deset. Košarka je kompleksan sport. Promijenili smo našu igru u drugom poluvremenu, ali očigledno to nije bilo dovoljno.”

Iskoristi najveće kvote za sve evroligaške mečeve: Partizan 3.15, Crvena zvezda Meridianbet 1.85

U narednom kolu Evrolige Partizan će igrati protiv Crvene zvezde.