Borba, produžetak i na kraju poraz crno-bijelih

Zek Ledej

Košarkaši Partizana izgubili su od Olimpijakosa u gostima nakon produžetka 98:94 u četvtom kolu Evrolige.

Opet su prvo poluvrijeme odigrali loše u odbrani, sa dosta izgubljenih lopti (osam) košarkaši Partizana, a opet su imali i problem sa građenjem koša, protivnik je imao već 10 skokova u napadu. Imali su zato crno-bijeli Zeka Ledeja koji je vukao ekipu u prvom dijelu i ubacio 12 poena. Poslije 20 minuta igre bilo je 49:43.

Iskoristi najveće kvote za sve evroligaške mečeve: Partizan 3.15, Crvena zvezda Meridianbet 1.85

U drugom poluvremenu odnosno u trećoj četvrtini neki novi Partizan, koji je veoma brzo nadoknadio minus sa poluvremena i potom došao i do dvocifrene prednosti 63:53, nakon što su napravili 20:4 seriju u trećoj četvrtini pre svih zahvaljujući Danilu Anđušiću i Alenu Smailagiću.

Onda se probudio i Zek Ledej i crno bijeli nakon njegove mini serije vode 67:53. Nakon treće četvrtine koju su gosti dobili 26:10, rezultat je bio 69:59 za Partizan.

U posljednjoj četvrtini odgovor domaće ekipa, koja prilazi na 75:73 poslije loših reakcija u napadu košarkaša Partizana i nakon par nerealizovanih kontri i izgubljene lopte.

Onda u neizvjesnoj završnici domaći tim dolazi nadomak pobjede. Imali su košarkaši Partizana posljednji napad i za njega 14 sekundi, ali je Kevin Panter izgubio loptu. Na drugoj strani domaći tim postiže dva bacanja za 85:82 na pet sekundi do kraja.

Na drugoj strani ide lopta i akcija za Džejmsa Nanelija, koji pogađa za tri i meč odlazi u produžetak 85:85.

U dodatnih pet minuta domaći tim je uspio da dođe do pobjede.

U pobjedničkom timu Janulis Lorancakis 17, a Nikola Milutinov i Alek Piters su dali po 15 poena. U ekipi Partizana Zek Ledej 18, Kevin Panter 17, Alen Smailagić 16, Danilo Anđušić 11 poena.