Za Božić, Jokić do REKORDA karijere

Nikola Jokić protiv Atlante zabilježio rekordan broj poena.

Krenuo je Jokić od početka meča protiv Atlante da zatrpava koš protivnika. U prvoj četvrtini je ubacio 18, a do poluvremena je bio an učinku od 27 poena. U drugom poluvremenu isti ritam i Jokić je došao do brojke od 47 poena te je vodio svoj tim do pobjede 123:115. Imao je srpski centar i osam skokova, pet asistencija, dvije ukradene lopte i jednu blokadu.

Pored Jokića sjajnu utakmicu odigrao je i Vil Bartonsa 28 poena.U poraženom sastavu Trej Jang je postigao 29 poena.

Košarkaši Dalas Maveriksa pobijedili su Čikago Bulse 118:110. Luka Dončić odigrao je još jednu izvrsnu partiju – 38 poena, 11 skokova i 10 asistencija. Srpski košarkaš Boban Marjanović nije igrao na ovom meču.

Košarkaši Jute pobijedili su na gostovanju Nju Orleans 128:126..

Odličnu utakmicu za Jutu imao je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović. On je za 33 minuta postigao 35 poena, ali zanimljivo uz to nije imao nijedan skok, niti asistenciju, ukradenu loptu ili blokadu.

Košarkaši Orlanda savladali su Bruklin 101:89.

Nikola Vučević utakmicu je završio sa 11 poena, 24 skoka i četiri asistencije. Na drugoj strani Džanan Musa šest poena.