Vratio se Mozli, raspucao Pejdž i pobjeda Partizana

Košarkaši Partizana u osmom kolu Evrokupa pobijedili Uniks.

Partizan je na domaćem terenu slavio pobjedu 89:86 (20:26,20:13,23:21,26:26). Ovo je bio tek treći trijumf crno bijelih ove sezone u Evrokupu.

Gosti su bolje počeli meč, ali su crno bijeli košarkaši uspjeli do poluvremena da vrate meč u egal. U drugom dijelu su domaći igrači došli i do osam poena prednosti, ali su se uporni gosti vraćali i uveli meč u neizvjesnu završnicu. Partizan je do poene dolazio preko sjajnog Markusa Pejdža, koji je bio gotovo nepogriješiv u šutu za tri, dok se u posljednjoj dionici razigrao i Rašon Tomas, koji je ubacio sve poene u posljednjih pet minuta (osam). Meč je definitivno prelomio krađom lopte ispod koša protivnika pri rezultatu 86:85 za crno bijele na devet sekundo do kraja. Potom je asistirao Mekintajeru koji je crno bijele odveo na 88:85 i tu je bio kraj. U finišu je pobjedu sa linije penala ovjerio Markus Pejdž, koji je meč završio sa 25 poena (8/10 za tri), Kodi Miler Mekintajer je dao 15, Rade Zagorac 14. Povratnik Vil Mozli je osim sjajne enegrije imao i pet poena i isto toliko skokova. Na drugoj strani Ajzea Kenan 19 poena.