(VIDEO) Zvezda izgubila od Bajerna, Teodosić promašio pobjedu

Miloš Teodosić

Košarkaši Bajerna pobijedili su Crvenu zvezdu 84:82 u finalu turnira Magenta Kup u Minhenu.

Zvezda je predvođena Milošem Teodosićem, koji je asistencijama proigravao saigrače, na poluvremenu imala 11 poena više 46:35.

Slična priča i u drugom poluvremenu u kojem je Zvezda pred posljednih 10 minuta opet imala 11 poena više.

Potom je uslijedila serija domaćina od 11:3 u kojoj je bitan doprinos dao i 41-godišnji Tramel Darden, koji je svojim trojkama doveo Bajern na samo poen zaostatka.

Dino Radončić je doveo Bajern u prvu prednost na meču manje od minuta do kraja (81:80). Imao je Marko Simonović čist zicer da vrati Zvezdu u prednost, ali je promašio, što je Karsen Edvards kaznio trojkom na drugoj strani za +4 domaćih.

Željko Obradović objasnio kako je Nikola Jokić uticao na igru Partizana

Imala je Zvezda još jednu priliku za titulu u Minhenu, ali Teodosićeva trojka je pogodila drugi obruč pri rezultatu 84:82.

Najraspoloženiji u Zvezdi je bio Adam Hanga sa 15 poena, dok je 13 ubacio Luka Mitrović. Na drugoj strani najbolji su bili Karsen Edvards sa 20 i Devin Buker sa 18 poena, dok je Silvain Francisko ubacio 13 poena.