Trinkijeri:Pobjeda u gostima je uvijek dobra pobjeda

Izjava trenera Partizana nakon pobjede u prvom kolu Evrokupa protiv Venecije.

Partizan je slavio pobjedu 66:63.

Prva utakmica za oba tima. Ni jedna ekipa nije uspjela da postigne više od 20 poena u četvrtini, teška utakmice, bilo je izgubljenih lopti, slobodnih bacanja, skokova i drugih stvari. Iskreno vjerujem da smo zaslužili pobjedu, jer smo kontrolisali meč 40 minuta”, rekao je Trinkijeri i naveo šta mu se nije sviđalo kod njegove ekipe:

” Sigurno je da smo trebali da na bolji način završimo drugu četvrtinu, zbog čega sam bio ljut, jer kada napravite sebi dobru priliku, ne treba da je tek tako propustite. Bili smo slabašni, nedovoljno fokusirani i dozvoli li smo im da se lako vrate, zbog čega smo morali da se borimo čitavo drugo poluvrijeme. Bila bi potpuno drugačija utakmica, da smo zadržali 10-12 poena prednosti, ali za prvu utakmicu u gostima, protiv teškog protivnika, ovo je dobra pobjeda. Pobjeda u gostima je uvijek dobra pobjeda”, istakao je Trinkijeri.