Partizan slavio u Veneciji

Košarkaši Partizana pobjedom u Veneciji počeli novo izdanje Evrokupa.

Crno bijeli su slavili pobjedu 63:66 (11:19,15:11,18:18,19:18).
Partizan je vodio od početka do kraja i kontrolisao je igru. Počeli su crno bijeli dobro. Nakon prve četvrtine imali osam poena prednosti, a u drugoj su došli i do rekordnih 12 (30:18). Ipak u finišu prvog dijela venecija pravi seriju i na poluvrijeme se odlazi sa samo četiri poena prednosti Partizana (30:26).

U drugom dijelu Partizan je opet imao dvocifrenu prednost, a Venecija sa tri vezane trojke početkom posljednje dionice prilazi na 48:47. Gordić i Pejdž su na drugoj strani vezali dva šuta za tri i Partizan je otišao na 54:47.

Onda ključni momenat na 20 sekundi do kraja nakon promašaja Pejdža u šutu za tri pri rezultatu 64:61 za Partizan Mozli je fauliran pod košem. promašio je prvo bacanje, a drugo od tablu pogodio za 65:61 na 19 sekundi do kraja. Na drugoj strani brzi poeni za Veneciju i na sedam sekundi do kraja faul na Gordiću, koji promašuje oba bacanja, ali ofanzivni skok hvata Volden, koji pogađa samo jedno za 66:63. Domaćin je imao šansu za produžetak, ali su promašili

U pobjedničkom timu Markus Pejdž je dao 14, Ognjen Jaramaz 12, Rašon Tomas 11 poena uz 13 skokova, a Vilijam Mozli je ubacio 10 poena.

U poraženom timu Majkl Bramos jedini dvocifreni sa 12 poena.