Treća pobjeda Mege, Cibona još bez trijumfa

I treća pobeda u nizu za Mega Soccerbet, Cibona savladana u Zagrebu!

Košarkaški Mege su i dalje neporaženi u ABA ligi pošto su okviru 3. kola u Zagrebu bili bolji od Cibone sa 73:77 (20:31, 22:13, 16:13, 15:20). U utakmici koja je odigrana u Košarkaškom centru Dražen Petrović izabranici trenera Vladimira Jovanovića su imali prednost najveći dio utakmice, koja je najviše iznosila 15 poena u prvoj četvrtini. Poslije devet poena prednosti za Megu sredinom posljednje četvrtine, Cibona je ipak uspela da dođe do izjednačenja, da bi igrači Mege u uzbudljivom finišu odigrali najbolje kad je bilo najpotrebnije i došli do zaslužene pobjede.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Dejšon Smit sa 21 poenom i Filip Petrušev sa 19 koji je imao i 10 skokova. U ekipi Cibone se istakao Mateo Drežnjak sa 23 poena.

“Prije svega želim da istaknem zadovoljstvo što je makar i ovoliko publike bilo na košarkaškoj utakmici, što je sigurno jako važno za naše mlade igrače i njihovo sazrijevanje. Što se tiče utakmice, sigurno je da smo jako dobro otvorili prvu četvrtinu, dolazili smo do lakih i izgrađenih poena. Kao trener, ne volim kada tako brzo napravimo veliku razliku, jer sam bio siguran da će Cibona da pokaže reakciju. Cibona je tim koji je sastavljen od dobrih mladih igrača sa jedne strane u kombinaciji sa nekoliko iskusnih. Ne mogu da budem zadovoljan sa drugom četvrtinom, Cibona je pokazala kvalitet da trči sa svih pet igrača uz šut za tri poena sa kojim su se vratili u utakmicu, gde mi nismo imali pravo rešenje do samog kraja. Ipak, moram da istaknem zadovoljstvo što je moj tim, i pored problema koje smo imali u drugoj i trećoj četvrtini, pronašao način da se izbori sa svim problemima i zbog toga im čestitam na zasluženoj pobjedi. Poželio bi sreću Ciboni u nastavku sezone, siguran sam da će popraviti ovaj učinak, izjavio je Vladimir Jovanović trener Mege.

Zadovoljan sam reakcijom ekipe, što opet nakon dva teška poraza igrači nisu potonuli, dignuli su se i igrali jednu otvorenu utakmicu. Izuzev te prve četvrtine koja je bila jako loša. Međutim, našli smo rješenje s par izmjena, došli smo do čvrstoće, agresivnosti, otvorenog terena. Tako smo od desete minute nadalje mi bili ti koji su držali ritam utakmice kako nama odgovara. To je teško s obzirom na suženu rotaciju i s te strane mi je jako žao što su momci pali fizički i što smo izgubili utakmicu. Imali smo sve pokazatelje na našoj strani- agresiju, skok, želju, više osvojenih lopti i broj asistencija, ali to nije bilo dovoljno. Oni su pogodili ključnu tricu kad je bilo najvažnije i to je prelomilo utakmicu. Šteta, mislim da smo pristupom i željom zaslužili da dobijemo, ali i to je sport. Žao mi je igrača, ovo je težak poraz u smislu da su jako željeli pobijediti. Nemamo vremena za plakanje, sutra igramo novu utakmicu koja će biti izuzetno teška zbog sužene rotacije i velike potrošnje ovih igrača koji su večeras igrali. Kako sezona bude odmicala mislim da ćemo igrati sve bolje, da ćemo se ekipirati i naći neku stabilnost“, rekao je trener Cibone Ivan Velić.