Zrinjski nosi bodove iz Mrkonjić Grada

Košarkaši Zrinjskog pobijedili Mladost u gostima u meču trećeg kola Lige BiH.

Zrinjski je nakon dramatičnog meča slavio pobjedu 77:82 (21:29,13:14,24:20,19:19). Gosti su vodili od početka do kraja. Početkom treće četvrtine su otišli na čak 19 poena razlike 53:34. Onda su domaći košarkaši zaigrali agresivnije u odbrani došli su do lakih poena, a otvorilo im se i u šutu za tri i prave seriju 15:2 te dolaze do 49:55. Do kraja su domaći košarkaši pokušavali, ali im je malo nedostajalo da dođu do preokreta. Najbliže što su prišli je bilo 80:77 nakon poena Đuraševića na 27 sekundi do kraja. U nastavku Karbl pogađa dva bacanja i riješeva pitanje pobjednika.

U ekipi Zrinjskog Ervin Karbl najbolji sa 26 poena i 10 skokova, Tihomir Vranješ je dao 18, Ivan Zlomislić 13, a Sreten Knežević 11 poena. U poraženom timu Pavel Lobarev 19, Igor Josipović 18 poena osam skokova, Jovan Đorđević Marinković 14, Jovan Đurašević 10 poena i osam skokova.