Tradicija nastavljena, Igokea opet bolja od Zadra

Košarkaši Igokee zabilježili ubjedljivu pobjedu protiv Zadra u 10. kolu ABA lige.

Tradicija je nastavljena. Igokea je nastavila niz pobjeda protiv Zadra u Laktašima. Večeras je tim Dragana Bajića zabilježio jubilarnu 10. pobjedu protiv Zadra, bilo je 72:48 (20:13,13:19,16:8,23:6). Domaća ekipa je odigrala fantastično u odbrani, zaustavili su Zadar na samo 16 poena u drugom poluvremenu i tako su došli do sedme pobjede i nalaze se u gornjem domu na tabeli. Nakon prvi 20 minuta igre rezultat je bio 33:32 za Igokeu. Onda u trećoj četvrtini gosti šest ipo minuta ne postižu poen i tu domaći tim pravi odlučujuću prednost, u istom ritmu su nastavili i u posljednjoj dionici i došli su do novog trijumfa.

U domaćem sastavu najefikasniji Entoni Klemons sa 14 poena, Marko Jošilo je dao 13, Nikola Jovanović 12, a Tej Voler 11 poena. U ekipi Zadra kojoj je ovo bio šesti poraz jedini dvocifreni Činonu Onunaku sa 20 poena.