Srbija preko domaćina do druge pobjede

Jokić

Druga pobjeda košarkaša Srbije na Evropskom prvenstvu.

U drugom kolu grupe D, Srbija je pobijedila domaćina Češku 68:81 (15:20,10:23,24:17,19:21)

Srbija je kontrolisala igru i rezulat od starta. odlično su odigrali prvo poluvrijeme, brzo došli do ozbiljnije razlike i na poluvremenu su imali 18 poena razlike (43:25). U drugom su imali i 22 poena prednosti, ali onda domaći košarkaši u finišu treće četvrtine prave seriju 11:0 u uspojevaju da uliju nadu svojim navijačima da mogu do preokreta. Uspjeli su u par navrata da dođu na jednocifrenu razliku, ali košarkaši Srbije su rutinski priveli meč kraju i došli do trijumfa.

Svi igrači u pobjedničkom timu su postizali poene. Nikola Jokić je meč završio sa 18 poena i 11 skokova, Vasilije Micić je dao 13, Vanja Marinković 11, a Nikola Kalinić 10. Na drugoj strani Vojteh Hruban i Vit Krejči po 13.