Pešić: Malo smo se opustili

Izjava selektora Srbije Svetislava Pešića i Vasilija Micića nakon pobjede protiv Češke.

Srbija je u drugom kolu Evropskog prvenstva pobijedila Češku 81:68. Pobjeda nijednog trenutka nije došla u pitanje.

“Atmosfera je bila izvanredna, pravi spektakl u kojem su učestvovali i naši navijači. Mi smo ih malo podigli početkom posljednje četvrtine, možda je baš dobro što smo imali ovakvu utakmicu pred one koje nas očekuju. U drugoj četvrtini smo demonstrirali odbranu koju želimo da igramo. Napravili smo seriju 17:2 zahvaljujući fantastičnoj odbrani i to je dalo rezultat. Malo smo se opustili u trećoj četvrtini, što nije dobro na ovakvom turniru i važno je da budemo svjesni da to ne smije da se dešava u narednim utakmicama”, rekao je Pešić i nastavio:

“Česi su pokazali ponos, šta bi drugo na 20-30 razlike, pred svojim navijačima i bili su dosta agresivni. Interesantno da smo imali samo sedam izgubljenih lopti, što je fantastično. Nije nikada dobro da se gube lopte, ali je sve ispod deset razumljivo. Radimo na tome da što manje gubimo lopte. Na kraju smo malo izgubili organizaciju, pritisli su nas preko cijelog terena, uzimali smo neke šuteve ne bez razloga, već jer su oni igrali dobru odbranu. Sada je važno da od toga profitiramo i naučimo šta nas očekuje na ovom turniru, na kojem se igra skoro svaki dan. U nedelju imamo priliku da malo odspavamo, i u petak smo imali utakmicu, iako vi mislite da je to bila utakmica „lijevom rukom“, ne postoji takva utakmica. Ako protivnik nije na našem nivou, onda igra meč godine protiv nas što nam je mnogo teško”

Vasilije Micić je i na ovom meči bio jedan od najboljih.

“Koncentracija je ključ za ovakvu utakmicu, da se ne ulazi mekano jer su Česi nošeni navijačima, puni entuzijazma, iako bez najboljeg igrača, igrali slobodno danas, ali opet sa dosta karaktera. Početak utakmice je bio dobar, dao nam je puno samopouzdanja za nastavak. Mislim da je danas ključ bila energija, a ovo je bilo važno za nas jer iz ovog meča izlazimo pametniji za jedno iskustvo. Na ovom prvenstvu većina timova se adaptira u trenutku na protivnika, većina će igrati sa maltene pet spoljnih sa izvlačenjem Jokića, ali mi imamo prednosti u odnosu na takav profil ekipa, treba da ih koristimo i nadomjestimo naše nedostatke”.