Srbija opet bolja od Italije

Reprezentacija Srbije savladala je Italiju u prvom meču na turniru „Austajger kup“ u Šenjangu. Srpski tim je ubjedljivo vodio tri četvrtine, da bi rival ozbiljno priprijetio u poslednjoj dionici u dvorani „Liaoning Gimnazijum“, ali su izabranici selektora Aleksandra Đorđevića na kraju ipak zasluženo slavili.

Meč je počeo prilično izjednačeno, sa dosta promašaja na obe strane. Italijani su forsirali šut sa distance, dok je srpski tim uglavnom poentirao iz reketa, a poslije „2+1“ Jokića i dva slobodna bacanja Simonovića poveli su 21:15 u 7. minutu. Do kraja prve dionice, su povećali prednost zahvaljujući dobroj odbrani, pa je Srbija poslije deset minuta igre vodila 27:17.

Italijani su otvorili drugu dionicu mini serijom 5:0, pa je Đorđević morao da reaguje tajm-autom. Brzo je Gudurić sa pet vezanih poena vratio dvocifrenu prednost (32:22, 14. minut), a poslije trojke Bogdanovića dva minuta kasnije bilo je i do tada najvećih „plus 14“ (37:23). Raspucali su se srpski igrači, Bjelica i Bogdanović pogađali trojke, a na poluvremenu je bilo 47:34.

Treću četvrtinu trojkom je otvorio Bjelica za 50:34, a Srbija je nastavila sa prilično ubjedljivom igrom. Italijani su i dalje pokušavali da uhvate priključak šutevima sa distance, pa su u 26. minutu prišli na 43:53. Odmah je odgovorio Bogdan trojkom, a srpski tim je sigurno čuvao prenost i na posljednji odmor otišao sa 59:48.

Na početku posljednje dionice Jović je pogodio trojku, pa Jokić poentirao poslije odlične asistencije Bogdanovića za 64:48. Međutim,napad je u tim trenucima potpuno stao. Galinari je postigao devet poena, Bruks dva i Belineli tri u seriji Italijana 14:0 koja je istopila prednost Srbije i meč je u 37. minutu bio sasvim otvoren – 64:62. Poslije „2+1“ Abas je donio prvu prednost Italiji još od prve četvrtine – 65:64. Srpske košarkaške nije služio šut, najzad su poentirali sa linije penala, a zatim je Milutinov zakucao, pa je na 55 sekundi prije kraja bilo 68:65 za Srbiju. Belineli je promašio trojku, na drugoj strani Jović pogodio za tri sa osam metara i tako donio reprezentaciji Srbije pobjedu – 71:65.

Srbija sljedeći meč igra u nedelju 25. avgusta od 13.30 protiv Novog Zelanda.

SRBIJA – ITALIJA 71:65 (27:17, 20:17, 12:14, 12:17)

SRBIJA: Simonović 6 (4 sk), Bogdanović 15 (3 sk), Bjelica 8 (6 sk), Raduljica 4 (3 sk), Birčević 3 (4 sk), Jokić 5 (4 sk), Milutinov 10 (7 sk), Micić 1 (3 sk, 3 as), Gudurić 8 (4 sk), Jović 11, Marjanović.

ITALIJA: Belineli 18, Biliga, Vitali, Galinari 11 (6 sk), Heket 15 (6-4 za tri poena, 4 sk, 3 as), Filoj 3, Bruks 6, Tesitori 2, Riči, Abas 3 (6 sk), Saketi, Datome 7 (4 sk).