Srbija jedina BEZ PORAZA u pripremama

Reprezentacija Srbije je zabilježila i treću pobjedu na „Austajger kupu“ u kineskom gradu Šenjangu i osvojila trofej na ovom turniru. Ovo puta, izabranici selektora Aleksandra Đorđevića bili su bolji od jednog od kandidata za medalju na SP – Francuske 61:56 (14:17, 9:15, 23:16, 15:5)

Bila je ovo posljednja provjera reprezentacije Srbije pred Svjetsko prvenstvo, na kome prvi meč igra 31. avgusta u Fošanu u 9.30 protiv Angole.

Srbija je tako ostala jedina neporažena ekipa koja učestvuje na Svjetskom prvenstvu u pripremnom periodu.

U sastavu Srbije na ovoj utakmici nije bilo Nemanje Bjelice i Bogdana Bogdanovića, dok Vladimir Lučić nije ulazio u igru, a Francuzi su igrali bez Nanda De Koloa.

U uvodnim minutima Francuzi su kontrolisali rezultat, poveli 7:2, prije svega zahvaljujući boljoj igri pod košem. Srpske momke od početka nije služio šut, ali je prva dionica prošla bez veće prednosti rivala – 17:14.

Francuzi su poslije nekoliko realizovanih napada i serije 6:0 u 17. minutu poveli 30:21, što je bila najveća prednost od početka meča. Uzvratio je zakucavanjem Marjanović, ali je nešto kasnije dobio i tehničku grešku jer sudije nekoliko puta zaredom nisu sankcionisali prekršaje na njemu. Na veliki odmor otišlo se pri prednosti Francuza od devet poena – 32:23.

Francuzi su otvorili treću četvrtinu trojkom, ali je Micić ubrzo uzvratio na isti način, za dva su pogodili Jović i Raduljica, pa se tim Srbije približio na 32:35. Međutim, Laberi je pogodio za tri, pa Gober zakucao i Francuzi su ponovo otišli na „plus osam“ – 40:32. Ipak, Simonović i Raduljica su odgovorili trojkama, pa Jović ukrao loptu i položio je u koš uz faul za potpuni preokret i prednost Srbije – 41:40. Dodao je dvojku i Simonović za 43:40, ali je uslijedila mini serija protivnika 6:1, da bi u posljednjem minutu ovog perioda igre ponovo bilo neriješeno – 46:46, a na kraju 48:46 za „Trikolore“.

Posljednja četvrtina počela je prilično izjednačeno, a rival je imao od jednog do tri poena viška. Uz dosta promašaja i grešaka na obe strane, tri i po minuta prije kraja opet je bilo neriješeno – 54:54. Jokić je pogodio jedno bacanje, pa težak šut u padu i donio Srbiji 57:54 na 2:15 do posljednje sirene. Pogodio je i Simonović jedno bacanje za 58:54, Francuzi promašili trojku, pa je Jović sjajno položio u koš za „plus šest“ pola minuta prije kraja. Sa druge strane Okobo je pogodio dva slobodna bacanja (60:56), a Lakomb faulirao Jokića koji je jednom bio siguran sa linije penala i tako praktično potvrdio pobjedu Srbije – 61:56. Pokušali su Francuzi dva puta za tri poena, ali nisu bili precizni…

SRBIJA: Simonović 6 (5 sk), Lučić, Raduljica 13, Birčević 4 (3 sk), Jokić 6 (8 sk, 7 izg.l), Milutinov 6 (4 sk), Micić 7, Gudurić 9 (3 sk), Jović 8 (4 sk, 3 as, 4 ukr.l), Marjanović 2.

FRANCUSKA: Okobo 6, Ntilikina 3, Mbaje 5, Batum 9 (4 sk, 3 ukr.l), E.Furnije 7, Poarije 7 (5 sk), Albisi 5, Laberije 6, Lesor (4 sk), Gober 6 (3 sk), Tupan 2, Lakomb (7 sk, 5 ukr.l).