Slavlje Zvezde u Laktašima

U derbi susretu petog kola ABA lige, Crvena zvezda savladala je Igokeu u Laktašima, rezultatom 76:70.

Zvezda je bolje otvorila meč i imala dvocifrenu prednost u prvoj četvrtini. Imali su i u drugoj četvrtini dvocifrenu prednost, ali se Igokea konstantno vraćala. U trećoj domaći prave preokret i dolaze do pet poena prednosti. Međutim, gosti su napravili preokret u završnici. U posljednjoj vodila se velika borba ali su Beograđani trojkama prelomili meč.

Igokea je sada na učinku 3:2, aZvezda ima 4:0.

Zvezdu je dom pobjede vodio Luka Vildoza sa 19 poena, dok je Igokeu predvodio Kendrik Rej sa 24 poena.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Zadar, dok ekipu Dragana Bajića čeka meč sa Budućnosti.

IGOKEA – CRVENA ZVEZDA 70:76 (18:23, 17:18, 20:18, 15:17)

Dvorana: Sportska Dvorana Laktaši; Sudije: Javor, Petek, Radojković

Igokea: Rej 24, Kondić, Delalić, Tanasković 9, Kraford 13, Jošilo, Stivens 13 (13sk), Voler 3, Marić, Đorđević 8, Bošković.

Crvena zvezda: Holand 2, Vildoza 19, Lazarević 9, Lazić, Dobrić, Martin 4, Raduljica, Ivanović, Nedović 8, Marković 6, Petrušev 11, Bentil 17