Slavija i Sloboda upisali pobjede nakon produžetaka

Slavija

Slavija i Sloboda savladali su svoje rivale poslije dodatnih pet minuta u mečevima sedmog kola Lige BiH.

Slavija je ostvarila pobjedu protiv Proma 84:83. Domaći tim je nadoknadio zaostatak od 17 poena koliko su imali pred start posljedne dionice. U posljednjoj četvrtini Slavija je uspjela nadoknaditi zaostatak i u vrlo uzbudljivom produžetku stići do pobjede. Slaviju je do druge ovosezonske pobjede predvodio Lazar Trunić sa 24 poena, Henri Tanksli i Hasan Bah su dali po 13, Aleksandar Ilić je postigao 11, a po 10 su dali David Maran i Darko Damjanović. U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Dino Alkić sa 24 poena.

MERIDIAN KAZINO: Uhvati Aviator jesenji let, zaigraj za Sony PS5

Košarkaši Slobode su nakon produžetka savladali Leotar 86:78. Regularni tok meča je okončan sa 66:66. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi, koja je upisala peti trijumf bio je Strong Mur sa 25 poena, Jasmin Jakupović je dao 14, Đorđe Lelić 12, Asim Gutić i Ismet Sejfić su dali po 11, a Sejfić je imao i nevjerovatna 22 skoka.

Kod gostiju Vasilije Milović je postigao 26, Božo Đurasović je ubacio 19 poena i imao 11 skokova, a dvocifren je bio i Vuk Bojanić sa 12 poena.

Bosna je bez većih problema na svom parketu savladala Prijedor rezultatom 81:60. Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Haris Ćurevac sa 15, Sead Hadžifejzović sa 14 te Donte Caruters i Jure Zubac sa po 11 poena. Bolji od ostalih u redovima Prijedora bili su Nemanja Stanković sa 17 i Igor Josipović sa 14 poena.