Revanš Burgosa i plasman na F8

Košarkaši Burgosa pobijedili Igokeu i obezbijedili kolo prije kraja Top 16 faze, plasman na finalni turnir zajedno sa ekipom Tenerifa.

Burgos je pobijedio Igokeu 83:71 (29:17,17:12,20:19,17:23). Većinu posla domaća ekipa je odbradila u prvoj četvrtini. Zaigrali su odbranu na ivici faula, došli do nekih lakih poena, šut ih je odlično služio i već poslije pet minuta igre su imali dvocifrenu prednost, koja do kraja meča nije išla ispod 10 poena. U prvom poluvremenu imali su i rekordnih 20 poena razlike, a na veliki odmor su otišli sa prednošćuod 17 poena. Pokušavali su gostujući igrači da stignu tu prednost, davali su sve od sebe, ali jednostavno večeras je aktuelni pobjednik ovog takmičenja imao odgovor na sve i biće u prilici da brane titulu.

U pobjedničkom sastavu čiji igrači su imali čak 24 asistencije najefikasnji je bio Vitor Benite sa 19 poena, Dejan Kraivć je dao 16, a Aleks Renfro 10. U ekipi Igokee, koja do kraja ima da odigra još meč protiv Rige, Entoni Klemons 19, Stiven Grej 15, Darko Talić 12 poena.