Realova opasna zona i 11. titula šampiona Evrolige

Real Madrid je pobjednik Evrolige. U finalu poenima Serhia Ljuja pobijedili Olimpijakos.

Real je slavio pobjedu u Kaunasu 79:78 poenima Serhija Ljulja na tri sekunde do kraja. Za Real je ovo 11. titula šampiona Evrolige.

U pobjedničkom timu Serhio Rodrigez je ubacio 15, Valter Tavares 13 uz 10 skokova, Mario Hezonja je dao 12, a poen manje je ubacio Fabijan Kozer.

Olimpijakos je bolje počeo meč. U prvoj četvrtini postigli su pet trojki i brzo su došli dod vocifrene prednosti 24:12. Do kraja prvog kvartaka Real je smanjio na 24:17. Onda sjajna druga četvrtina igrača u bijelim dresovima. Mario Hezonja, Serhio Rodrigez i Džanan Musa su počeli da pogađaju trojke i Real je došao do prvog vođstva 31:29. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 45:45.

U trećoj četvrtini Real nije odustajao od zonske odbrane, Olimpijakos je pogodio neke šuteve za tri poena i imali su prednost 59:54. Ipak do kraja Real uspijeva da se vrati i izjednači, ali u finišu Olimpijakos ipak dolazi do prednosti od četiri poena 63:59.

Početkom posljednje dionice nakon trojke Vezenkova, Olimpijakos je otišao na 68:61. Onda se pojavio Fabijan Kozer koji je pogodio dvije trojke i Real je prišao na 71:67, ali je opet uzvratio Vezenkov za 73:67. Pri vođstvu Olimpijakosa 74:70, Real je imao dvije polukontre nisu ih iskoristili, na druogj strani Kenan sa penala povećava na 76.70 bilo je tri minuta do kraja. Poslije je postigao Kenan i svoju šestu trojku za 78:72. Uzvratio je Rodrigez za 78:74. Na 78:77 smanjio je trojkom Rodrigez. Na drugoj strani Fal promašuje i Real ima napad za titulu. Ljulj je pogodio za vođstvo Reala 79:78 na tri sekunde do kraja. Na drugoj strani nije pogodio Slukas i Real je po 11. put šampion.

Real – Olimpijakos 79:78 (17:24, 28:21, 14:18, 20:15)

Real: Villiams-Gos 9, Kozer 11, Rendolf 3, Fernandez 3, Abalde, Hanga 2, Hezonja 12, Rodrigez 15, Tavares 13, Ljulj 2, N’Diaje 3, Musa 6.

Olimpijakos: Vokap, Kenan 21, Lounzis, Larencakis , Fal , Slukas 6, Vezenkov 29, Papanikolau 6, Bolomboj 2, Peters, Blek , MeKisik 14.