Igokea nakon pobjede u Boriku ima meč loptu

Košarkaši Igokee pobijedili su Borac u Banjaluci u drugoj utakmici finalne serije šampionata BiH.

Igokea je slavila pobjedu 69:57. Igokea vodi 2:0 i u četvrtak imaju meč loptu za odbranu titule.

Domaći košarkaši nošeni podrškom sa tribina odlično su odigrali prvo poluvrijeme i imali vođstvo poslije 20 minuta igre 33:25. Onda u drugom poluvremenu Igokea je zaigrala bolje u odbrani, treću četvrtinu su odigrali kao što su igrali prethodni meč i pred posljednju dionicu su imali vođstvo 48:46. U posljednjem kvartalu nastavili su u ritmu iz treće četvrtine i na kraju došli do sigurne pobjede.

Bivši igrač Borca Kosta Kondić sa 24 poena prvo ime u pobjedničkom sastavu, Stefan Đorđević je ubacio 15, a poen manje je dao Brajant Kroford. U domaćem timu Amsal Delalić 12, Jan Rebec i Dušan Tanasković po 10 poena.