Real(no) bolji

Košarkaši Reala u meču osmog kola Evrolige pobijedili Crvenu zvezdu u Beogradu.

Real je pobijedio 67:73 (26:21,16:15,11:23,14:14). Za “kraljevski klub” je ovo bila četvrta pobjeda, a za Zvezdu peti poraz. Domaća ekipa je krenula mnogo bolje, razigrani i rastrčani su bili domaći košarkaši, koji su na poluvrijeme otišli sa šest poena prednosti (42:36). Real se vraća i preuzima vođstvo u trećoj i pred početak posljednje četvrtine imaju šest poena prednosti 53:59. Uporna Zvezda na četiri minuta do kraja poenima Voldena dolazi do prednosti 65:64 i onda su stali. Tompkins sa dvije vezane trojke vraća prednost Realu, a Zvezda je prve poene postigla kad je meč bio odlučen na 11 sekundi do kraja.

U pobjedničkom timu dvocifreni su bili Trej Tompkins sa 14 i Entoni Rendolf sa 13 poena. U ekipi Zvezde Džordan Lojd 22, Kori Volden 16 poena.