Radnikov veliki korak ka finalu

Košarkaši Radnika vode u polufinalnoj seriji plej ofa Prve lige Republike Srpske protiv Slavije.

Radnik je prvi meč polufinala dobio na domaćem terenu 71:46 (18:14,20:8,17:7,16:17)

Gosti se se dobro držali samo u prvoj četvrtini. Onda domaći tim drugu dobija 20:8 i na poluvrijeme odlazi sa 16 poena prednosti (38:22) i tu je pobjednik odlučen. U nastavku domaći košarkaši su nastavili u istom ritmu i na kraju su došli do ubjedljive pobjede.

U pobjedničkom timu Dejan Kokoruš je ubacio 16, Đorđe Mičić 12, a Miladin Vlačić 11 poena. Na drugoj strani Dušan Elez, Filip Njegovanović i Matija Šehovac su dali po sedam poena.

U drugom polufinalu će se sastati Budućnost BN i Drina Princip. Prvi meč je na programu u nedjelju u Bijeljini od 19 časova.