Radnik se revanširao: Igraće se majstorica u Bijeljini

Revanš Radnika.
Radnik - Budućnost

Radnik je u drugom meču polufinala plej-ofa Prve lige Republike Srpske pobijedio gradskog rivala Budućnost 80:74.

Ovom pobjeodm Radnik je izjednačio na 1:1 i majstorica će odlučivati ko će u finale šampionata Republike Srpske. Domaći košarkaši, koji su bili bez pomoći Dejana Kokoruša, dobro su počeli meč i poslije prve četvrtine su imali sedam poena prednosti.

U drugoj četvrtini bolja igra Budućnosti i na poluvremenu je rezultat glasio 42:40. Poslije izjednačene treće četvrtine, Radnik je u posljednjem kvartalu prikazao bolju igru i došao do pobjede. Za razliku od prošle utakmice ovaj put su imali više raspoloženih igrača u završnici meča.

Nenad Cvjetković je sa 19 poena i 10 asistencija bio prvo ime meča, isti broj poena u domaćem timu ubacio je i Đorđe Curović, koji je imao i 10 skokova, dok je Nikola Mićić ubacio 16 poena, a Marko Buha 10. Na drugoj strani Aleksandar Pirgić 15, Jovica Kecman 11, Đorđe Mičić i Nebojša Erkić su dali po 10 poena.