Prvi trofej Kupa u istoriji za Sparse

Košarkaši Sparsa pobjednici Kupa Mirza Delibašić.

Sparsi su u finalu pobijedili branioca titule Igokeu 93:85 (31:22,22:27,25:16,15:20) i tako prekinuli niz od pet uzastopnih titula za Igokeu. Za ekipu Sparsa je ovo prvi osvojen trofej u seniorskoj konkurenciji.

Sparsi su vodili većim dijelom meča, dok je Igokea igrala ma mahove. Sparsi su otišli na dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu, ali je Igokea u finišu uspjela da trojkom Evansa da priđe na (53:49). U drugom dijelu slična priča, Igokeina loša odbrana i šutevi za tri poena i Sparsi su u posljednjoj četvrtini otišli na 14 poena prednosti. Onda bljesak Kinana Evansa, bolja igra u defanzivi i na četiri ipo minuta prije kraja tim Dragana Bajića je prišao na 86:83. Imali su par napada i za izjednačenje, ali nisu mogli da ubace trojku ( na kraju šutirali 9-32), ostali su bez poena tri minuta i Sparsi su to iskoristili i došli do trofeja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Kekan Kamenjaš sa 19, Branislav Đekić i Darion Strong sa 18, Adion Vrabac i Edin Buza su ubacili po 15.

U ekipi Igokee, koja ostaje na sedam trofeja pobjednika Kupa, Kinan Evans 26, Dalibor Ilić 14 poena i devet skokova, Marko Tomas 10 poena.