Prva pobjeda Igokee

Košarkaši Igokee zabilježili su prvu ovosezonsku pobjedu u ABA ligi.

U meču petog kola pred domaćim navijačima savladali su Zadar 79:71 (23:12, 13:23, 20:18, 23:18). Igokea je bolje otvorila meč i došla do dvocifrene razlike. Ipak uporni gosti se do poluvremena vraćaju na samo poen minusa (36:35). U trećoj četvrtini Zadar dolazi i do prednosti 46:41, a onda domači košarkaši prave seriju 12:0 i preuzimaju vođstvo. Onda u finišu ove četvrtine jedan od ključnih detalja. Sa istekom vremena Marko Tomas sa osam metara postiže trojku za vođstvo Igokee 56:53 i do kraja meča domaća ekipa nije ispuštala vođstvo.

U odnosu na prethodne utakmice Igokea je pod vođstvom Dragana Bajića igrala energičnije, više su se borili. Možda i najbolja ilustracija je udaranje po grudima Marka Tomasa nakon pomenute trojke, ako i reakcije klupe, koju su sudije dosta puta opominjale da se smiri. Na kraju bitna pobjeda Igokee do koje su je vodili Kinan Evans sa 17, Vaidas Kariniauskas sa 13, te Dalibor Ilić i Marko Tomas sa po 11 poena.

Goste je sa 24 poena predvodio Brajon Alen, dok su Ive Ivanov, Akoš Keler i Ivan Širiščević ubacili po 10 poena.

Igokea – Zadar 79:71

TABELA: Budućnost 4-1,Cedevita Olimpija 4-1,FMP 4-1, Primorska 4-1,Crvena zvezda 3-2,Mornar 3-2, Partizan 3-2,Krka 2-3, Igokea 1-4, Cibona 1-4, Mega 1-4, Zadar 0-5.