Prva pobjeda Borca u Ligi BiH

Poslije četiri poraza košarkaši Borca zabilježili su prvu pobjedu u Ligi BiH.

Borac je u osmom kolu na domaćem terenu pobijedio Kakanj 92:81 (23:20,25:22,26:16,18:23). Borac je do pobjede došao boljom igrom u drugom poluvremenu odnosno trećoj četvrtini, kada je do izražaja došao veći izbor igrača, koji ima trener domaćih Marko Šćekić. Na odmor se otišlo sa prednošću Borca od šest poena (48:42), da bi pred posljednju četvrtinu banjalučki tim imao 16 poena prednosti (72:56), koje su sačuvali do kraja.

U pobjedničkom timu najbolji je bio Nikola Tanasković sa 25 poena, Miljan Marković je dao 17, Peđa Lončar 15, Tavarijus Šajn 12 uz 12 skokova, Nemanja Nikolić je ubacio 11 poena i imao devet skokova. Kod gostiju Nemanja Gavranić 18, Imran Fazlić 15, Aldin Dželmo 12, Džekson Dubinski 11 poena.