Slaviji triler protiv Prijedora

Slavija bolja od Prijedora u neizvjesnom meču.

Košarkaši OKK Slavija pobijedili su Prijedor 60:56 u 12.kolu Prve lige Republike Srpske.

Slavija je sada na učinku od tri pobjede i devet poraza, dok Prijedor nakon ovog kola ima pobjedu više.

Slavija je konstantno vodila, ali je na kraju ipak meč riješen u neizvjesnoj završnici. Na tri minuta do kraja domaćin je imao prednost 56:47 i činilo se da pobjeda ne dolazi u pitanje.

Ipak košarkaši koje sa klupe predvodi Danilo Palalić nisu gubili nadu i preko Stakića, Kelečevića i Todorovića prave seriju 7:0 i na 24 sekunde do kraja je bilo 56:54.

Slavija seriju gostiju prekida poenima Macana na 19 sekundi prije kraja za 58:54.Stakić je na drugoj strani pogodio za 58:56 i nakon ukradene lopte Rajković je šutirao za tri i promašio, u nastavku potvrda pobjede Slavije za konačnih 60:56.

U ekipi Slavije Perović sa 18 poena i 6 skokova najbolji, Sušić je dao 16 poena.

U poraženom timu Rajković i Stakić sa po 13 poena najefikasniji.