Poslije produžetka, crno-bijeli izgubili od Panatinaikosa u Atini

U polufinalnu turnira “Pavlos Janakopulos”, košarkaši Partizana NIS su u OAKA Areni odigrali meč od 45 minuta protiv domaćeg Panatinaikosa.

U duelu protiv evroligaša iz Atine, crno-bijeli su nakon produžetka izgubili utakmicu rezultatom 89:85, pa će se sutra od 16 časova sastati sa ekipom Ulma.

Večerašnja utakmica, počela je minutom ćutanja u čast legendarnog Dušana Dude Ivkovića.

U prvom poluvremenu, crno-bijeli su nakon početne prednosti domaćeg tima preuzeli kontrolu igre. Poslije 10 minuta, Partizan NIS je imao +6, da bi na poluvremenu prednost crno-bijelih iznosila velikih 31:48.

U drugom poluvremenu, domaći tim je korak po korak uspijevao da smanji prednost Partizana, dođe do preokreta i prednosti od pet poena pred sam kraj regularnih 40 minuta igre. Ipak, crno-bijeli su uspeli da se vrate i uvedu meč u produžetak gdje se domaća ekipa bolje snašla i tako došla do pobjede rezultatom 89:85.

U nedelju, 19. septembra, Partizan NIS će igrati meč za treće mesto protiv ekipe Ulma.