Poraz Zvezde u Minhenu

Košarkaši bajerna pobijedili su Crvenu zvezdu u sedmom kolu Evrolige.

Bajern je slavio pobjedu 74:59 (18:14,15:17,22:20,19:8). Za tim Andree Trinkijerija ovo je bila peta pobjeda, dok je na drugoj strani Crvena zvezda doživjela četvrti poraz. Viđena je tvrda, fizička košarka, a domaći sastav je do pobjede došao mnogo boljom igrom u finišu posljednje četvrtine Na tri minuta i 40 sekundi do kraja rezultat je bio 61:59. Zvezda je odustala od timske igre, pokušavali su individualnim rješenjima da dođu do poena, a na drugoj strani Bajern je iz otvorenih situacija dolazi do poena. Ključna je bila trojka Vladimira Lučića koji je svoj tim odveo na 68:59.

U pobjedničkom sastavu Nik Vejler Beb i Vejd Boldvin su ubacili po 15 poena, Vladimir Lučić je dao 12, a Nihad Đedović tri poena. U gostujućem sastavu samo šest igrača se upisalo u listru stijelaca. Džoni Obrajant je dao 17, a Kori Volden 12 poena.

Valensija – Armani 86:81

Tabela: Barselona 6-1, Žalgiris 5-2, Bajern 5-2, Valensija 5-2,Fenerbahče 4-3, Olimpijakos 4-3,CSKA 4-3, Armani 3-2,Efes 3-3, Real 3-4, Zenit 2-1, Baskonija 2-3,PAO 2-4, Zvezda 2-4, Makabi 2-5, Asvel 1-3, Alba 1-4, Himki 1-6.