Poraz Srbije u Letoniji

Reprezentacija Srbije poražena od Letonije u Rigi u pretposljednjem meču prve faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Letonija je slavila pobjedu 66:59 (13:12,12:19,21:7,20:21).

Srbija je dobro odigrala prvo poluvrijeme, početkom drugog su imali i devet poena razlike (26:35), a onda su stali. Odnosno domaći tim je zaigrao bolje u odbrani, u napadu su počeli da pogađaju, dolazili su do lakih poena, a Srbija 10 minuta nije pogodila iz igre i sve se preokrenulo te je domaći tim otišao na 16 poena prednosti i prelomio meč. Puno problema je imala Srbija sa igrom u napadu, nije bilo tečne igre, uglavnom individualne akcije i sve se loše završilo te je Srbije doživjela drugi poraz u kvalifikacijama.

U pobjedničkom timu Arturs Kuruc 13, Klavs Kavars i Andrejs Grazulis po 10 poena. Kod gostiju Aleksa Avramović 16, Vanja Marinković 12 poena. Nemanja Bjelica i Filip Petrušev su imali zavidnu minutažu, nešto više od po 20 minuta. Petrušev bez poena sa 10 skokova, Bjelica samo poen.

Na tabeli Letnija sada ima 4-1, Srbija 3-2.