Partizane bravo: Panatinaikos pao nakon produžetka

Alen Smailagić

Partizan je u 11. kolu Evrolige pobijedio Panatinaikos nakon Produžetka 92:87.

Partizan je sada na učinku pet pobjeda i šest poraza.

Gosti su bolje odigrali prvi dio prvog poluvremena vodili su i osam poena razlike, ali su se crno-bijeli vratili i na poluvrijeme otišli sa minimalnom prednošću 39:38.

Gosti su ostvarili na početku posljednje četvrtine prednost od 10 poena kada su otišli na 64:54. Korak po korak domaći su smanjivali prednost, a onda je Kevin Panter vezao pet poena i donio izjednačenje 78:78. Imali su gosti napad, nisu pogodili i crno-bijeli su imali posljednji napad. Lopta je išla opet na Pantera, ali ovaj put nije pogodio i meč je otišao u produžetak.

U dodatnih pet minuta domaći tim je poveo 88:80, da bi gosti smanjili na 88:85, a onda alej up Zeka Ledeja za 90:85.

U pobjedničkom timu Zek Ledej 23, Pi Džej Doužer 16, Kevin Panter 13, Bruno Kaboklo 12 poena. Na drugoj strani Kendrik Nan 19, Matijas Lesor 16 poena.