Partizan u majstorici oduvao Cedevita Olimpiju za finale ABA lige

partizan

Partizan izborio uzastopni plasman u finale regionalne ABA lige.

U polufinalu su sa 2:1 u pobjedama bili bolji od Cedevita Olimpije. Majstoricu je Partizan pred svojim navijačima ubjedljivo dobio sa 90:71.

Crno bijeli su odlično počeli utakmicu. Na krilima Alena Smailagića, koji je postigao osam uvodnih poena su poveli 8:2, a serija se nastavila do 16:2 i činilo se da će domaći tim pregaziti goste. Ipak to se nije desilo, uspjeli su da se vrate i nakon 10 minuta igre bilo je 24:16.

Kako su prvu završili tako su drugu četvrtinu počeli igrači iz Ljubljane i uspjeli su da dođu do izjednačenja 29:29. Do kraja poluvremena seriju 12:1 pravi Partizan i na veliki odmor odlaze sa 11 poena prednosti 41:30.

Početak drugog poluvremena, sličan kao početak prvog i Partizan dolazi do najveće prednosti 50:34. Pred posljednjih 10 minuta gosti su imali aktivan rezultat 65:53.

Poslije tri ipo minute igre u posljednjoj četvrtini Partizan je došao do vođstva 78:58 i tu prelomio meč i otišao u finale gdje ih čeka repriza od prošle sezone i Crvena zvezda.

U pobjedničkom timu Zek Ledej najefikasniji sa 17 poena, Džejms Naneli je dao 12, Danilo Anđušić, Dante Egzum i Alen Smailagić po 11. Na drugoj strani Zoran Dragić 15, Amar Alibegović 11, Karlo Matković 10 poena.

Finalna serija igra se na tri pobjede, a crno bijeli će imati prednost domaćeg terena. Finalna serija trebalo bi po ABA ligi da počne 12. juna, po Zvezdi ne.