Partizan se vratio iz ponora i na kraju ubjedljivo pobijedio Zvezdu

Lesor

foto.aba league/Dragana Stjepanović

Partizan u 21. kolu ABA lige pobijedio Crvenu zvezdu.

Crno bijeli su pred svojim navijačima, koji su rekordno ispunili Arenu slavio pobjedu 92:81. Na tabeli sada Partizan ima 19 pobjeda i dva poraza, a Zvezda, koja ima meč manje, je na učinku 17 pobjeda i tri poraza.

Bolje je tim Duška Ivanovića počeo meč. Po notama Fakunda Kampaca su igrali i veoma brzo su došli do dvocifrene prednosti, a vidljiva je bila i velika razlika u skoku. Zvezda je na kraju prvog poluvremena imala 21 naspram samo sedam skokova Partizana. Kampaco je imao 21 poena, a Zvezda je imala i prednost od 20 poena razlike, koju je domaći tim do poluvremena smanjio na 14.

U drugom dijelu mnogo veća energija domaćih košarkaša, koji su u finišu treće četvrtine nakon jedne izgubljene lopte Vildoze i trojke Madara prišli na samo tri poena zaostatka.

U četvrtoj četvrtini domaći tim nastavio je u istom ritmu, a Zvezda je jednostavno stala, što im nije prvi put ove sezone i Partizan je na kraju došao do ubjedljive pobjede.

U pobjedničkom timu Matijas Lesor 27 poena i osam skokova, Zek Ledej 17, Dante Egzum 15 poena. Na drugoj strani Fakundo Kampaco 21, Luka Mitrović 17, Ben Bentil 10 poena.