Partizan se mučio tri četvrtine, a onda pregazio Budućnost za finale

Partizan je u finalu.
Aleksa Avramović

Partizan je u majstorici polufinala ABA lige pobijedio Budućnost na domaćem terenu 100:86 i izborio finale gdje ga čeka Crvena zvezda.

Mučio se Partizan tri četvrtine. Budućnost je kontrolisala dešavanja na terenu i na poluvremenu su vodili 54:48. Bili su domaći igrači bez energije. Onda jedan od ključnih detalja. Fal pri šutu za tri poena na Kevinu Panteru pravi Jogi Ferel. Nije bio zadovoljan odlukom sudija i dobio je tehničku, koja mu je bila druga i morao je da napusti teren.

Panter je postigao četiri slobodna bacanja. U nastavku Željko Obradović je pronašao idealnu petorku. Džejlin Smit, Aleksa Avramović i Mateuš Ponjitka su igrali sjajnu odbranu na bekovima Budućnosti. Otvorilo se i u napadu, gdje je pogađao Džejms Naneli, a dobre blokove i asistencije iz kratkih otvaranja je dijelio Frenk Kaminski i Partizan je otišao na dvocfrenu prednost, preokrenuo momentum utakmice i na kraju došao do ubjedljive pobjede.

Aleksa Avramović je sa 20 poena bio najefikasniji, pratili su ga Kevin Panter i Džejms Naneli sa po 19, Džejlin Smit je dao 12, a Frenk Kaminski 10 poena. Na drugoj strani Jogi Ferel 18, Kenan Kamenjaš 14, Joan Makundu 13 poena.

Finalna serija počinje 13. maja, a prednost domaćeg terena imaće Crvena zvezda.