Partizan sa stotkom zahvalio domaćinu

Drugog dana MEZ Polaska turnira, Partizan NIS je savladao učesnika Evrokupa, ekipu Arke iz Gdanjska sa 67:100 (19:21, 11:26, 14:30, 23:23).

Košarkaši Partizana NIS su zabilježili i drugu pobjedu u dva dana na MEZ Polska turniru u Vloclaveku. Nakon pobjede protiv evroligaša, ekipe Makabija iz Tel Aviva, crno-bijeli su danas savladali i učesnika Evrokupa, ekipu Aseko Arke iz Gdanjska. U prvoj četvrtini, nakon izjednačene igre, Partizan NIS pred kraj dionice stiče minimalnu prednost, koju zatim u drugom period igre povećava na +17, koliko je iznosila prednost Parnog valjka poslije 20 minuta igre (30:47)

U trećoj četvrtini, crno-bijeli su nastavili sa dobrom igrom u oba pravca, pa je prednost Partizana iz minuta u minut rasla, a nakon 30 minuta, rezultat je glasio 44:77 u korist Partizana NIS. U posljednjoj dionici, šansu da zaigra je dobio i mladi Đorđije Jovanović, a konačan rezultat utakmice glasio je 67:100.

Crno-bijeli se u ponedeljak vraćaju u Beograd, a sljedeću provjeru će imati na turniru u Klužu, narednog vikenda. Pored Partizana i domaćeg Kluža, na turniru će učestvovati Mornar iz Bara i Fenerbahče.