Partizan iz Istanbula jasnije vidi četvrtfinale

Partizan

Partizan u 29. kolu Evrolige pobijedio branioca titule Anadolu Efes.

Crno bijeli su u Istanbulu slavili pobjedu 87:94 i sada su na učinku 16 pobjeda i 13 poraza i napravili su krupan korak ka plej ofu. Na drugoj strani Efes ima 14 pobjeda i 15 poraza.

Domaći tim je sjajno krenuo i u prvoj četvrtini poveo sa 23:7 i činilo se da Partizanu nema spasa. Ipak kada je iz igre izašao Vasilije Micić, igra Efesa je otupila, a gosti su došli do daha i polako su počeli da smanjuju razliku. Do poluvremena je tim Željka Obradovića predvođen Zekom Ledejom došao do prednosti 35:39.

U drugom poluvremenu se igralo “koš za koš” sve do sredine treće četvrtine kada je Kevin Panter pogodio izuzetno tešku trojku, a potom je van linije 6.75m precizan bio i Džejms Naneli, te je uskoro na semaforu pisalo 72:80. Crno-bijeli su do kraja nastavili da zatrpavaju koš protivnika i bez ikakvih problema stigli su do trijumfa.

Najefikasniji pojedinac u redovima Partizana bio je Kevin Panter sa 19 poena, Matijas Lesort je dao 17, Zek Ledej 16, Aleksa Avramović je ubacio 14. Na drugoj strani Vil Klajburn 22, Vasilije Micić 15, Elajdža Brajant 14 poena.