Parni valjak protutnjao Železnikom: Pobjeda od 44 poena razlike

Tristan Vukčević

Partizan je u 10. kolu ABA lige upisao ubjedljivu pobjedu protiv FMP-a u Železniku 105:61.

Crno-bijeli su u prošlosti imali dosta problema sa ekipom FMP-a, pogotivu na gostujućem terenu. U subotu uveče to nije bio slučaj. Partizan je od starta krenuo silovito i već poslije par minuta košarkaši Partizana, u čijem sastavu večeras nije bilo Danila Anđušića, Frenka Kaminskog i Pi Džej Dužer, su nagovijestili kakav će meč biti.

U prom poluvremenu je bio kao lakši trening za ekipu Željka Obradovića, koja je ostigla puno lakih poena, puno atraktivnih poena i na poluvremenu su imali vođstvo 53:19.

U drugom poluvremenu ista priča razlika je uglavnom bila preko 40 poena za crno-bijele koji su tako poslije Borca “razbili” još jednog protivnika u ABA ligi.

Vladimir Jovanović: Bilo je bitno da ekipu Mornara shvatimo ozbiljno

Kevin Panter, Tristan Vukčević i Balša Koprivica sa po 16 poena bili su najbolji strijelci Partizana, Balša Koprivica je ubacio 14, Aleksa Avramović, Džejms Naneli i Bruno Kaboklo su dali po 10 poena, a Brazilac je imao i 10 skokova.

U domaćem timu Nejt Votson i Ugo Beson po 10 poena.