Borac prekinuo niz od pet poraza: Ubjedljiva pobjeda u Tuzli

Radoš Šešlija

Borac je prekinuo niz od pet poraza u Ligi BiH.

Tim Zorana Kašćelana je u derbiju devetog kola pobijedio Slobodu u Tuzli sa sigurnih 81:65. Borac je početka kontrolisao meč i na poluvremenu su imali 44:40. Nakon treće četvrtine su imali šest poena više, a onda su odigrali vrhunsku posljednju dionicu u upisali su čeetvrtu ovosezonsku pobjedu.

Radoš Šešlija je sa 18 poena i osam skokova vodio svoj tim do pobjede, tri poena manje ubacio je Sandi Grubelić, Boris Dragojević je dao 14, a Vuk Bošković i Džerod Vest su ubacili po 11 poena.

U domaćem timu, kojem je ovo četvrti poraz, Jasmin Jakupović je ubacio 21 poen, a Ismet Sejfić 11.

Parni valjak protutnjao Železnikom: Pobjeda od 44 poena razlike

Leotar je na domaćem terenu bio bolji od Prijedor Spartaka 85:71. Dejan Šakotić je sa 20 poena vodio svoj tim do pobjede, Božo Đurasović je dao 14, a Vasilije Milović 10. U gostujućem sastavu Andrej Bojanić 18, Nemanja Stanković 16, Igor Josipović 11 poena.

Bosna je na domaćem terenu bila bolja od Sparsa 115:85. Promo je slavio u gostima kod Orlovika 84:82 poenima Markusa Gereta. Domaćem timu nije pomogao ni dabl dabl Emira Preldžića od 19 poena i 13 skokova. Široki je sa 89:52 deklasirao Posušje u gostima.