Panatinaikos slavio u Beogradu protiv Crvene zvezde: Matijas Lesor na uvrede odgovorio sjajnom partijom

Pobjeda Panatinaikosa.
Matijas Lesor

Panatinaikos je pobijedio Crvenu zvezdu u Beogradu sa 89:76 u 30. kolu Evrolige.

Crvena zvezda je tako doživjela i 20 poraz ove sezone, a šesti u nizu,  dok je Panatinaikos upisao 19. pobjedu.

Gosti su pokazali da su kvalitetniji tim. Kontrolisali su igru i rezultat od početka do kraja, a meč su čini se prelomili početkom poslednje četvrtine kada su otišli na 16 poena prednosti. Uspjela je domaća ekipa u posljednjoj četvrtini da priđe na 73:65, ali nisu imali snage za preokret.

U pobjedničkom timu Matijas Lesor, koga su navijači Crvene zvezde dočekali uvredama, je bio najefikasniji sa 18 poena, poen manje je ubacio Konstantinos Mitoglu. U domaćem timu Nemanja NedovićDejan Davidovac su dali po 19, Džoel Bolomboj dao 11, a Dalibor Ilić je ubacio devet poena