Nova pobjeda Partizana

Partizan u petom kolu Evrolige pobijedio Žalgiris.

Drugu pobjedu u nizu u Evroligi crno bijeli su ostvarili pred svojim navijačima protiv Žalgirisa 87:76 (20:22,24:14,16:21,27:19).

Partizan je snažno počeo utakmicu i brzo stigao do osjetnije prednosti i na poluvremenu su imali 44:36. U trećoj četvrtini je domaći tim došao i do dvocifrene presnosti, ali su onda usporili igru i poslije treće četvrtine je bilo 60:57, a onda su gosti u posljednjoj četvrtini uspjeli da dođu i do izjednačenja 60:60.

Onda je Partizan počeo da igra brže, raspoložen je bio Kevin Panter, koji je postigao neke nevjerovatne poene, a finišu su pametno koristili situaciji da su gosti u bonusu i napadali preko Egzuma, koji je bio siguran sa penala i to je drugi trijumf Partizana.

Partizan je do pobjede vodio Kevin Panter sa 26 poena. Dante Egzum je dao 11, a po 10 su ubacili Matijas Lesor, Džejms Naneli i Zek Ledej. U poraženom timu Kinan Evans 16, Rolands Šmits 11 poena.