Nikola Topić debitovao: Crvena zvezda se vraća sa pobjedom iz Istanbula

Crvena zvezda

Crvena zvezda je upisala pobjedu u 18. kolu Evrolige na gostovanju Fenerbahčeu 85:76.

Zvezda je bila bez povrijeđenog Luke Mitrovića i Marka Simonovića, koji će ostati u Istanbulu i do kraja sezone nosiće dres Bešiktaša.

Prva četvrtina sve do finiša protekla je u izjednačnoj igri, a za goste je od prvog minuta zaigrao Nikola Topić koji je debitovao u Evroligi.

Ulaskom Jama Madara u igru sve se preokrenulo. Bivši igrač Partizana donio je energiju svom timu vezao je šet poena i Fenerbahče je nakon prve četvrtine imao vođstvo 26:18. Na početku drugog kvartala domaći tim je prvi put došao i do dvocifrene prednosti 28:18.

Vratila se Zvezda preko Džoela Bolomboja i prišla na 28:24. Onda domaći tim ide na 33:24, a gosti se vraćaju i u finišu prvog poluvremena prilaze na 33:31. Na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 35:34 za domaćina.

Milija Vojinović otkrio do kad šampion ABA lige ima garantovano učešće u Evroligi

Na početku drugog poluvremena Fenerbahče opet odlazi na 10 poena prednosti, a onda se Zvezda budi. Do kraja četvrtine uspjeli su da izjednače na 57:57. Onda su nastavili sa odličnom igrom i u posljednjoj četvrtini odlaze na najveću prednost 71:63.

Tu prednost su održali do kraja i došli do sedme ovosezonske pobjede.

Džoel Bolomboj je za pobjednike upisao 24 poena, Rokas Giedraitis je dao 19, Adam Hanga 12, a Nikola Topić je na debiju u Evroligi imao četiri poena i četiri asistencije.

U domaćem timu, kome je ovo prvi poraz od dolaska Šarunasa Jasikevičijusa, najbolji je bio Najdžel Hejs Devis sa 21. poenom, Skoti Vilbekin je dao 14, a Džonatan Motli 11 .

Najbolje kvote vas očekuju u Meridianbet poslovnicama.