Mega i Petrušev za prvi poraz Budućnost

Fantastična Mega nanijela prvi poraz ekipi Budućnosti!

Košarkaši Mege su odigrali sjajnu utakmicu u okviru 11. kola ABA lige u kojoj su rezultatom 78:72 (27:18, 19:10, 14:21, 18:23) naneli prvi poraz u regionalnom takmičenju ekipi Budućnost. U utakmici koja je odigrana bez prisustva publike u Hali sportova Ranko Žeravica, izabranici trenera Vladimira Jovanovića su imali prednost tokom cijelog toka utakmice, koja je u jednom trenutku iznosila i 20 poena, da bi u posljednjoj četvrtini uspjeli da odbiju napad Budućnosti i dođu do velike i zaslužene pobjede

Još jednu sjajnu partiju je pružio Filip Petrušev koji je imao 23 poena i 13 skokova, dok je Luka Cerovina postigao 10 poena. Na drugoj strani Melvin Edžim 22, Džastin Kobs i Nikola Ivanović po 12 poena.

” Moram da izrazim svoje zadovoljstvo da smo protiv jednog od tri glavna favorita, pored Zvezde i Partizana, odigrali jako dobro od početka do kraja. Imali smo praznog hoda, ali moram reći da smo svih 40 minuta bili u vođstvu. Praktično nemam zamjerke na igru u prvom poluvremenu, pravilno smo rasporedili broj pozicionih i tranzicionih napada, jako smo dobro trčali i dijelili loptu i imali jako visoke procente šuta, prije svega za dva poena. Medjutim u drugom poluvremenu, ja sam upozoravao igrače da će Budućnost reagovati, prije svega u odbrani i ofanzivnom skoku. Omogućili smo im mnogo skokova u napadu i drugu šansu što su oni realizovali nerijetko iz šuta za tri poena. Uspjeli su da smanje razliku, ali smo kolektivnom igrom i dobrom odbranom uspješno priveli utakmicu kraju u našu korist. Čestitam Budućnosti i mom kolegi Mijoviću na odličnim rezultatima u ovoj sezoni u oba takmičenja i želim puno sreće u nastavku. Čestitam i mojim momcima, a svaka ova utakmica protiv favorita nas cini zrelijim, izjavio je trener Mege Vlado Jovanović.

“Potpuno zaslužena pobjeda Mege. Već u ranoj fazi prvog poluvremena je bilo jasno u kom pravcu ide ovaj meč. Treći put za redom, računajući i duele u Evrokupu i prošlo kolo protiv Mornara u Aba Ligi, otvorili smo utakmicu na jako loš način, naročito u odbrani. Primili smo skoro 30 poena, što je mladoj, rastrčanoj i dobro utreniranoj ekipi Mege dalo na samopouzdanju. Oni su iskoristli naš jako loš defanzivni momenat i tako su stekli visoku prednost na poluvremenu. Potrošili smo dosta energije, ali smo mnogo bolje izgledali u drugom poluvremenu, pogotovo u odbrani. Medjutim to je bilo dovoljno samo da se ublaži poraz. Još jednom bih čestitao Megi i mom kolegi Vladi Jovanoviću na pobedi, zaista izgledaju dobro. Njihovi glavni prospekti poput Simonovića i Petruševa se odlično razvijaju. Nama ostaje da se malo odmorimo, ovo je bio naš šesti meč u 13 dana, a to ostavlja traga i na fizički status i na koncentraciju“, rekao je trener Budućnosti Petar Mijović