Leotar slavio u Prijedoru: Nemanja Milidragović i Vasilije Milović vodili Trebinjce do pobjede

Pobjeda Leotara u Prijedoru
Vasilije Milović

Leotar je u meču 20. kola Lige BiH pobijedio Prijedor Spartak u gostima 95:90.

Nakon ovog kola tim iz Prijedora je ostao na dnu tabele sa četiri pobjede, dok je Leotar nakon teškog poraza u prošlom kolu na domaćem terenu od Mladosti, uspio da dođe do devete pobjede te su i dalje u igri za Ligu 6 u kojoj učestvuje pet najboljih ekipa plus Igokea, koja će se priključiti iz ABA lige.

Domaći tim je dobro počeo meč i poslije prve četvrtine u kojoj su ubacili 31 poen, su imali devet poena prednosti. Onda u nastavku mnogo bolja igra Trebinjaca, koji su do poluvremena uspjeli da preokrenu rezultat i na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 49:45 za Leotar.

U drugom poluvremenu izjednačena i vrlo efikasna igra obe ekipe. Na tri minute do kraja bilo je 79:79, a gosti su meč prelomili na minut i 45 do kraja kada je trojku za vođstvo 89:83 postigao Božo Đurasović.

Nemanja Milidragović i Vasilije Milović su u pobjedničkom timu postigli po 21 poen, pratili su ih Božo Đurasović sa 15 i Dejan Šakotić strijelac 14 poena. U domaćem timu Demetrius Gosnel 23, Rajko Gutalj 21 poen i 11 skokova, Bojan Lulić 13, a Nemanja Stanković je dao 10 poena.