Leotar počeo pobjedom protiv Proma, Emir Preldžić tripl dablom odveo Orlovik do pobjede

Emir Preldžić

Leotar se sezonu u šampionatu BiH počeo pobjedom protiv Proma u gostima 87:86.

Od sredine druge četvrtine gosti su preuzeli konce igre i na poluvremenu su imali vođstvo 43:39. U trećoj četvtini su nastavili sa dobrom igrom i pred posljednjih 10 minuta ta prednost je bila “ozbiljnih” 67:54. Ipak ekipa Bobana Ninića se ne predaje i polako u posljednjoj četvrtini smanjuju razliku do konačnoh 87:86, kada je trojku ubacio Kifer Panter, brat kapitena Partizana Kevina.

Pobjednike je sa 18 poena predvodio Vasilije Milović, Marko Rikalo je ubacio 15, Božo Đurasović i Nemanja Milidragović su dali po 12, a dva manje je ubacio Dejan Šakotić.

U domaćem timu Dino Alkić 23 poena i 10 skokova, Kifer Panter 17 poena.

Iznenađenje u Širokom: Sloboda predvođena Ismetom Sejfićem slavila pobjedu

Novajlija u ligi ekipe Orlovika pobijedila je Posušje u gostima 101:88 poslije produžetka.

Blistao je Anes Podojak, koji je ubacio 35 poena, a pratio ga je bivši evroligaški igrač Emir Preldžić, sa tripl dabl učinkom 22 poena, 12 skokova i 14 asistencija. Preldžić je jedinstven i po tome što je nastupao sa reprezentacije Slovenije i Turske. Član je Orlovika od 2019. godine.