Pobjedom Borca protiv Mladosti počela je nova sezona Lige BiH: Odlična partija Borčevog Amerikanca

Borac - Mladost

Borac je u Banjaluci pobijedio Mladost iz Mrkonjić Grada 66:53 u prvom meču nove sezone Lige BiH.

Borac je vodio od početka do kraja, kontrolisao igru i rezultat na terenu i upisao je rutinsku pobjedu.

Već poslije prve četvrtine tim Zorana Kašćelana je imao docifrenu prednost i u nastavku je bilo lakše igrati, a na poluvremenu su domaći košarkaši vodili 35:22.

U nastavku slična priča, nema puno poena, koji se moraju zaslužiti, ali domaći tim održava prednost i poslije skromne posljednje četvrtine, koja završava 9:6, dolaze do pobjede.

Džerod Vest sa 22 poena bio je najefikasniji, Džozef Plezent i Boris Dragojević su dali po 11. U ekipi iz Mrkonjić Grada prvo ime Lazar Đurović, koji je dao 17 poena, a 13 je ubacio Harun Huseinspahić.

Mateuš Ponjitka: Bio sam blizu smrti, a da to nisam ni znao