Jokić i Peković gledali uzbudljivu pobjedu Mege

foto;Ivica Veselinov,mega

Košarkaši Mege u sedmom kolu ABA lige pobijedili Krku 71:70 (17:14,19:17,15:23,20:16).

Neizvjesnu završnicu riješio je bek Mege Smit. Na 2:48 do kraja rezultat je bio izjednačen 68:68. Onda je Smit pogodio za dva za vođstvo 70:68. Na drugoj strani Lapornik je probao za tri, ali nije pogodio. U napadu Mege fauliran je Smit, koji je pogodio jedno bacanje za 71:68 na 23 sekunde do kraja. Igrači Mege su napravii faul na Roku Stipčeviću, koji pogađa oba bacanja i postavlja konačan rezultat. U pobjedničkom timu, koji je bio bez Filipa Petruševa, Marko Simonović je bio najefikasniji sa 17 poena, a dvocifren je bio još Milenko Tepić, koji je ubacio 10 poena. Na drugoj strani Rok Stipčević 16, Roderik Čampor 13 poena.

“Čestitam mojim momcima na pobjedi. Ipak, sem pobjede malo čime mogu biti zadovoljan. Neke okolnosti su nas malo poremetile, Filip Petrušev je dobio virus i u toj situaciji tim je morao da se presloži. On nije bilo koji igrač, već jedan od dvojice koji je nosio tim u prethodnih šest kola. Mislili smo da možemo da igramo normalno i sa njegovim odsustvom, ali nismo reagovali na pravi način. Presložio sam uloge, podijelio minutažu, ali ceo tim je ušao u utakmicu sa manjkom energije i to je najveća zamjerka. Imali smo samo četiri skoka u trećoj četvrtini iako smo ekipa koja ima po 40 skokova po meču, završili smo meč sa samo 12 asistencija, a do sada smo imali 22 u prosjeku i bili odmah iza Zvezde u toj statisttičkoj kategoriji. Manjak energije je uvukao nesigurnost pa smo promašili dosta otvorenih šuteva. Ali, morali smo da prođemo i kroz ovo i mi se u hodu navikavamo. Ova utakmica je škola, da izvučemo pouke da moramo svaki put da pružimo sve od sebe. Mladi igrači imaju naviku da ovakve utakmice završavaju prije nego što počnu. Čestitam mom prijatelju Daliboru koji u teškoj situaciji radi dobar posao. Njemu i ekipi Krke želim mnogo sreće u nastavku lige“, rekao je trener Mege Vlado Jovanović.

“Vrlo sam veseo da smo uopšte stigli u Beograd i da smo imali šansu da odigramo utakmicu. Iskoristio bih ovu priliku i da pozdravim velikog prijatelja i prvog mentora Vladu Jovanovića od koga sam mnogo toga naučio. Što se tiče utamice, mislim da smo pokazali dobar pristup i energiju i odlično smo se borili. Cijela utakmica je bila neizvjesna , a ako ništa drugo, naučili smo da se meč igra svih 40 minuta, a ne 39 minuta i 50 sekundi. Neshvatljivo nam je pala koncetarcija u samom finišu pa nismo uspjeli da napravimo ni faul. Vjerujem u momke, u četvrtak nas čeka nova utakmica i što prije želimo da se vrati naš prvi trener.” rekao je Dalibor Damjanović, pomoćni trener Krke.

Meč su posmatrali bivši i sadašnji NBA asovi Nikola Jokića i Nikola Peković.